Kurs Wyrażaj uczucia poprzez journaling

Czy chcesz uwolnić się od ciężaru tłumionych emocji i doświadczyć na nowo poczucia emocjonalnej lekkości?

Wyobraź sobie, że dzięki prowadzeniu dziennika możesz być świadkiem podróży w głąb siebie, w której stłumione emocje przekształcają się w siłę i odporność psychiczną.

Wyobraź sobie, że możesz w końcu uwolnić się z łańcuchów ciągłej samokontroli i przyjąć swoje emocje z miłością i akceptacją, doświadczając prawdziwego wyzwolenia emocjonalnego.

Wyobraź sobie, że miłość własna i akceptacja staje się twoją supermocą, dzięki której wzrasta Twoja pewność siebie i sprawczość w życiu.

Wyobraź sobie, że kochanie siebie i swoich emocji staje się Twoją drugą naturą i już nie musisz poświęcać siebie i ukrywać, co Ci w duszy gra.

DARMOWY KURS

Wyrażaj uczucia poprzez journaling

Po zapisie od razu dostaniesz pierwszą lekcję na podany adres mailowy

5 LEKCJI co 3 dni to 15 dni z journalingiem

Dlaczego tak trudno jest nam wyrażać emocje?

Jesteśmy uczone, że emocje są bezwartościowe, zbędne i nieprofesjonalne, a poza tym nieadekwatne, przesadzone, zdradzają Twoją delikatność i obnażają słabości.

Boimy się wyrażać swoje uczucia z powodu lęku przed odrzuceniem. Wcześniejsze negatywne doświadczenia, takie jak bycie ocenianym lub krytykowanym za wyrażanie uczuć, mogą wywołać strach przed ponownym zrobieniem tego. To pozostawia ogromne emocjonalne blizny. Martwimy się, że wyrażanie emocji czyni nas bezbronnymi i nasze emocje zostaną wykorzystane przeciwko nam.
Wyrażanie pewnych uczuć, zwłaszcza negatywnych, takich jak złość lub rozczarowanie, może prowadzić do konfliktu lub konfrontacji. Dlatego często unikamy wyrażania swoich emocji, aby zachować spokój i harmonię w związkach jednak bardzo dużym kosztem emocjonalnym. Czasami konsekwencją jest poświęcanie własnego dobrego samopoczucia, późniejsze trudności i rozczarowania w związkach oraz nade wszystko utrata kontaktu ze sobą.
Jeśli w sposób ciągły i regularny nie wyrażamy własnych emocji, to tracimy z nimi kontakt i jednocześnie z naszym własnym systemem wewnętrznego prowadzenia w życiu. W końcu nasze życie staje się płaskie, nie wiemy co ma dla nas sens i nie mamy połączenia ze swoimi nadziejami i marzeniami, które również są zasilane przez emocje.

Nikt nigdy nie mówił, że emocje pokazują prawdę o Tobie i każdy kto Cię kocha będzie chciał wiedzieć dokładnie, co się z Tobą dzieje.

A tą osobą, która Cię kocha musisz być najpierw Ty sama.

Dlatego odkrywanie własnych emocji i pozwalanie sobie na pełne ich wyrażanie jest najwyższym aktem miłości i samoakceptacji, autentycznym przyjęciem siebie, dokładnie taka jaka jesteś.

Co jest tak naprawdę naszym największym lękiem, gdy chodzi o wyrażanie emocji?

Tak zwane negatywne emocje – boimy się, że jeśli zaczniemy je wyrażać, to to się nigdy nie skończy. Boimy się, że wybuchniemy. Boimy się, że stracimy kontrolę.
To prawda, gdy mówimy o wyrażaniu emocji do innych ludzi, dodatkowo tych emocji, które od lat ukrywamy.
Dlatego wyrażanie emocji należy zacząć od siebie. Wyrażanie własnych emocji do siebie (bez obecności innych ludzi) ma ogromną moc. Inni ludzie w żaden sposób nie są odpowiedzialni za nasze emocje, nie mogą ich sprowokować, chociaż jest to błędne założenie, którego jesteśmy uczeni. Nasze emocje są nasze. Są naszą własnością. To nasza własna poruszona energia. Mówią nam o tym co się z nami dzieje i jak interpretujemy daną sytuację. Dlatego mamy prawo je analizować, przeżywać i wyrażać.

Jedną z najlepszych metod, a jednocześnie bezkosztowych i bardzo elastycznych czasowo, jest prowadzenie dziennika – jornaling.

Nie musisz się bać własnych emocji, bo papier wszystko przyjmie. Nawet największy emocjonalny wybuch i najgorsze obraźliwe słownictwo. Pisanie pozwala nam wyrazić wszystko i nie ranić innych.

Możesz eksperymentować, zmieniać zdanie, wahać się i być emocjonalnie zagmatwaną – i po prostu czuć to, co czujesz – nawet jeśli sama dokładnie siebie nie rozumiesz. Pisanie daje nam możliwość poczucia wielu poplątanych emocji i znalezienia spokoju i równowagi.

Czym journaling jest?

To po prostu pisanie. Pisanie tego co czuję, co się ze mną dzieje, o swoich uczuciach, przemyśleniach, wspomnieniach i doświadczeniach.

Jednak może to być bardzo trudne na początku, głównie dlatego, że czujemy się głupio i nie wiemy, co pisać.
Dlatego bardzo ciekawą uporządkowaną odmianą journalingu jest pisemne odpowiadanie na pytania lub uzupełnianie zdań.

Zapraszam Cię na darmowy kurs, na którym:

- Dostaniesz konkretne informacje na temat wyrażania emocji poprzez pisanie dziennika - journaling

- W 5 lekcjach przesłanych na maila przedstawię Ci sprawdzone sposoby i tipy na to, jak możesz wyrażać emocje poprzez pisanie na zadane tematy

- Poznasz fajny sposób na docieranie do swoich prawdziwych emocji gdy jest Ci trudno zrozumieć co czujesz poprzez zadawanie pytań

- Zainspirujesz się świetnymi sposobami na wyrażanie problematycznych uczuć - złości, lęku, a także aprobaty do siebie

Daj sobie szanse! Wystarczy notes i coś do pisania, aby poczuć się bliżej prawdziwej siebie 🙂

DARMOWY KURS

Wyrażaj uczucia poprzez journaling

Po zapisie od razu dostaniesz pierwszą lekcję na podany adres mailowy

5 LEKCJI co 3 dni to 15 dni z journalingiem